Worek medali 09-10.04.2011

Doskonałą formą błysneli nasi zawodnicy i zawodniczki na turniejach rozgrywanych w bieżący weekend. Na trzech turniejach zdobyli w sumie 15 medali. Oto szczegółowe wyniki:

3. Olaf Machander III m.

Miedzywojewódzki Turniej Judo Dzieci Gorzów Wlk.

Mistrzostwa Polski Juniorów Kąty Wrocławskie 02-03.04.2011

Kolejne Mistrzostwa Polski przeszły do histori i znów doskonale zaprezentowali się zawodnicy Gwardii i zawodniczki Juvenii Wrocław wygrywając klasyfikację punktową w grupie mężczyzn i kobiet. Nasz Klub reprezentowali: Kacper Kazimierowicz III m. kat. +100 kg, Adam Stolarczyk VII m. kat. 66 kg, Maks Rusowski IX m. kat. 66 kg, Bartosz Abramowicz IX m. kat. 73 kg. Gratulacje!

Turniej Spremberg 2011 Niemcy

W dniach 05-06.03.2011 miał miejsce Turniej Judo Dzieci i Młodzików "Sprella Cup" w miejsowości Spremberg, Niemcy. Podobnie jak w zeszłym roku MKS Juvenia Wrocław zajął 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Z naszej sekcji najlepsze miejsca zajeli:

I m. Wiktoria Delejowska

III m. Matylda Wojakiewicz

III m. Kuba Kolęda

V m. Szymon Zaleski

V m. Michał Zmonarski

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo Bochnia 07.112010

Tego co się stało w sobotę na matach judo w Bochni jeszcze nikt nie osiągnął i ciężko będzie to powtórzyć. W finale tej imprezy spotkały się dwie drużyny z Wrocławia: Juvenia I i ... Juvenia II. Są takie chwile w życiu zawodników i trenerów, które rekompensują lata ciężkich treningów, wyjazdów na obozy i zawody. Taka chwila zdażyła się właśnie dziś gdy po pełnych emocji walkach kwalifikacyjnych, następnie półfinałowych doszło do wymarzonego finału gdzie spotkały się dwie Juvenie. Finał był już bez emocji bo zawodnicy zrobili swoje wcześniej i nie miało większego znaczenia kto wygra. Z reporterskiego obowiązku podam tylko, że wygrała Juvenia I. Nasz klub reprezentowali:

Juvenia II: Kacper Klecuń i Adam Stolarczyk

Juvenia I: Damian Swornowski, Konrad Klecuń i Kacper Kazimierowicz

zdjęcia z DMP w zakładce galeria

Wrocław Open 2010

Nareszcie mamy duży międzynarodowy turniej judo we Wrocławiu. Wymagało to oczywiście dużo wysiłku i zaangażowania ze strony organizatorów, osób związanych z Klubem Juvenia Wrocław, ale było warto. Szczególne wyrazy uznania należą się Rafałowi Marcinkiewiczowi bez którego całe to przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku. Zawodnicy Juvenii Wrocław pokazali swoją wysoką klasę sportową i w klasyfikacji drużynowej zajęli 1 miejsce, w konkurencji dziewcząt zwyciężyły zawodniczki ze Szwecji. Naszą sekcję reprezentowali:

Brąz na dokładkę

Drugi medal z Mistrzostw Polski w tym roku, a siódmy w swojej karierze, zdobył wychowanek naszego klubu Kuba Wójcik. Było to możliwe dlatego, że Kuba jako młodzieżowiec (zawodnik w wieku 21-23 lat) ma prawo startu na MP zarówno w swojej grupie wiekowej jak i w grupie seniorów. Do srebra z MP Seniorów Kuba dorzucił brąz z Młodzieżowych MP które były rozgrywane 16-17.10.2010 w Poznaniu.

Gratulacje!!!

Otwarte Mistrzostwa Judo Dzieci woj. Lubuskiego

W sobotę 16.10.2010 zawodnicy naszego klubu wraz z zawodnikami trenera Macieja Kwiatkowskiego zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów zoorganizowanych przez UKS "8" Nowa Sól. Oto nasi medaliści:

Hanna Dziuba I miejsce

Mieszko Przywara I miejsce

Marcin Mierzejewski I miejsce

Tomasz Wyłomański II miejsce

Mateusz Wojakiewicz III miejsce

Konrad Bandych III miejsce

Memorial Falcone & Borsellino Palermo (Italia)

Młodzi wrocławscy judocy (U-17) wygrali w pięknym stylu silnie obsadzony turniej drużynowy w Palermo. Nasz klub reprezentował Adam Stolarczyk (kat. -66 kg). Życzymy powtórzenia  wyniku na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych które odbędą się 06.11.2010 w Bochni.

II Otwarte Mistrzostwa Świdnicy

W sobotę 09.10.2010 rozegrano II Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w Judo w dwóch grupach wiekowych, dzieci i młodzików. Klub Juvenia do którego należy UKS "36" zajął I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Oto nasi medaliści:

Brawo Kuba !!!

Wspaniałym sukcesem zakończył się start w Mistrzostwach Polski Seniorów w Judo rozgrywanych w dniach 24-26.09.2010 w Koszalinie wychowanka naszego klubu Jakuba Wójcika, który zdobył srebrny medal w kategori do 100 kilogramów. Kuba wygrał trzy walki i przegrał dopiero w finale  z Przemysławem Matyjaszkiem (5 miejsce na Olimpiadzie w Pekinie). Jest to pierwszy medal Kuby w seniorach a w sumie szósty biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe (pełny wykaz sukcesów w zakładce "Największe Osiągnięcia"). Gratulacje i czekamy na podobne wieści z aren międzynarodowych.

Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików Sobótka 2010

Trzech zawodników naszego klubu wystartowało w zawodach w Sobótce 18.09.2010 i wszyscy trzej spisali się na medal ... brązowy. Gratulacje i czekamy na medale z Mistrzostw Polski!

Wiktor Krajewski III miejsce kategoria wagowa +81 kg

Michał Zmonarski III miejsce kategoria wagowa 66 kg

Damian Swornowski III miejsce kategoria wagowa 46 kg

Zawody Dzieci Kuma Cup Sobótka 2010

W dniu 19.09.2010 w Sobótce rozegrano po raz pierwszy zawody dzieci w judo Kuma Cup ( Puchar Niedźwiedzia). Organizatorzy bardzo dobrze przygotowali się do Turnieju, który został bardzo sprawnie przeprowadzony. Nasz klub był reprezentowany przez 15 zawodników którzy ambitnie i z dużym zangażowaniem przystąpili do turnieju. Dla części z nich były to pierwsze zawody i pierwsze doświadczenia na dużym zewnętrznym turnieju. Nie wszyscy zdobyli medale, ale trener był zadowolony z całej grupy. Medalistom należą się gratulacje, tym co się nie udało życzymy więcej szczęścia następnym razem. Oto lista medalistów: